Laureaci Konkursu SDiM

Od 1 czerwca 1994 roku z inicjatywy Kancelarii Sejmu oraz Janiny Ochojskiej – prezesa Polskiej Akcji Humanitarnej odbywają się posiedzenia Sejmu dzieci i młodzieży, która zostaje zaproszona na sejmowe fotele, by zastanawiać się nad problemami dorosłych tego świata. Młodzi parlamentarzyści zostają wyłonieni przez konkurs. W tym roku bohaterem konkursu jest Czcigodny Sługa Boży Kard. Stefan Wyszyński. Nasza szkoła postanowiła podjąć wyzwanie i zgłosiły się dwa zespoły uczniów:  Igor Ziemczyk z Kamilem Zawadzkim oraz  Maciej Jarząbek z Katarzyną Radecką z kl. II TIA. Dziękujemy z całego serca ks. Proboszczowi Jerzemu Krysztopa, który swoją pomocą i zaangażowaniem przyczynił się do naszego sukcesu! Wszystkie ujęcia zostały zrobione na terenie kościoła pw. Przemienienia Pańskiego w Zuzeli oraz w Muzeum poświęconym Kard. Stefanowi Wyszyńskiemu! Dziękujemy też parafiance Pani Elżbiecie Wysockiej, która wzięła udział w nagraniu jednego z filmików.Wyniki ogłoszono 1 czerwca i tego dnia ucieszyliśmy się bardzo, gdy na liście laureatów zobaczyliśmy oba nasze  Zespoły! Prace multimedialne zostały docenione przez komisję, a młodzież dołożyła wszelkich starań, by zrobić to jak najlepiej. Najważniejsze są jednak doświadczenia, które zdobywa się podczas wykonywania określonej pracy. Oto krótkie refleksje naszej młodzieży.”Było to ciekawe przeżycie, które nie tylko pozwoliło mi nagrać ten filmik, ale i poznać historię niesamowitego człowieka, oraz udowodniło mi że do powstania czegoś wielkiego, nie potrzeba wielkich rzeczy”- Igor Z. 
Realizacja tego Filmu z pewnością nauczyła mnie wiele od strony technicznej tworzenia produkcji filmowych, aczkolwiek dowiedziałem się też wielu ciekawych rzeczy na temat kardynała Wyszyńskiego. Miło mi, że mogłem Wziąć udział w tym projekcie i mam nadzieje ze nie jest on ostatni – Kamil Z. Rezultat pracy obu Zespołów możemy już zobaczyć! 

Udział w konkursie „Śladami Prymasa Stefana Wyszyńskiego. W poszukiwaniu drogowskazów we współczesnym świecie według wartości i ideałów kardynała” był dla nas wielkim przeżyciem. Pozwoliło nam to zagłębić się w historię Polaka, który inspiruje po dziś dzień (nawet nas młodych). Oraz wyciągnąć tyle ile się da z nauk Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Przeżycie to dało nam wiele doświadczeń i miłych wspomnień. Właśnie teraz w tych trudnych dla nas czasach kiedy pandemia utrudnia nam komunikację i integrację, a nasz kraj dzieli się na pół słowa Polaka, który za ojczyznę oddałby życie jednoczą nas i pomagają przetrwać. Tego nauczyliśmy się dzięki udziale w konkursie. – Katarzyna Radecka